Mamy już własny dom. Jak go teraz skutecznie oznakować?

Żyjąc w wielkim mieście, często mamy problem ze znalezieniem miejsca, którego szukamy. Wystarczy przyjrzeć się najbardziej ruchliwym ulicom, gdzie znajduje się wiele firm, lokali i instytucji o różnym charakterze. Każda z nich ma swój własny, indywidualny i niepowtarzalny szyld zamieszczony na murze budynku. Trudno w tym gąszczu kolorów liter i obrazów znaleźć to, co nas interesuje. Ale jeszcze gorzej jest, gdy budynek, którego szukamy nie jest wcale oznaczony. Nie pomogą pytania kierowane do przechodniów. Nikt nie wskaże nam szukanego miejsca. Musimy radzić sobie sami. Ale oczywiście, jest na to sposób — należy oznakować budynek, tak aby jego odnalezienie nie sprawiło nikomu trudności.
Sprawa jest szczególnie ważna, ponieważ może wywołać nieprzyjemne konsekwencje prawne, a co za tym idzie — również finansowe. Istnieje przecież obowiązek umieszczania tabliczek z nazwą ulicy, placu, numeru posesji lub lokalu itd. Taka tabliczka musi być umieszczona w miejscu dobrze widocznym i oświetlonym.
Jeśli jesteśmy więc właścicielami, zarządcami bądź administratorami jakiejś nieruchomości, musimy koniecznie pamiętać o tym, aby oznakować budynek, za który odpowiadamy. Na początku taki wymóg może nam się wydawać głupi, ponieważ wszyscy, którzy mają wiedzieć gdzie mieszkamy wiedzą o tym i nie potrzebują dodatkowych oznaczenia, żeby do nas trafić. Zgoda, ale chodzi tutaj również o bezpieczeństwo nasze oraz innych ludzi.
Oznakowanie domu jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy musimy wezwać pogotowie, straż lub policję. W takiej chwili funkcjonariusze nie mają czasu na szukanie miejsca, błądzenie i pytanie innych mieszkańców. Owszem, w dzisiejszych czasach kierowcy korzystają z nawigacji i bez problemu są w stanie odnaleźć każde miejsce, ale takie systemy czasem zawodzą, psują się lub zawieszają. A tam gdzie chodzi o ludzkie życie liczą się sekundy, dlatego też należy dobrze oznakować budynek, aby ułatwić odnalezienie miejsca. Jeśli nie dostosujemy się do tego przepisu, niestety poniesiemy konsekwencje finansowe.
Wszyscy właściciele nieruchomości muszą pamiętać o tym, aby oznakować swój budynek. Nieważne, czy będzie to zwykła tabliczka, czy podświetlanymi litrami. Ważne jest to, aby była czytelna i dobrze widoczna. Reszta zależy od nas. Możemy samodzielnie wybrać rozmiar, kolor, kształt i rozmieszczenie graficzne oznakowania.