damian

Lombard – pożyczanie pod zastaw

  • Home
  • Wpisy

Żyjemy w czasach, kiedy wydatki przeciętnego Polaka przekraczają jego wypłatę. Nie można tu oczywiście generalizować i uogólniać, bo są też tacy, którym powodzi się bardzo dobrze. Świadczą o tym nowe samochody, zagraniczne wakacje, drogie ciuchy i wiele innych rzeczy. Ci, którym wiedzie się nieco gorzej, często z trudem próbują związać koniec z końcem. Raz się udaje, innym razem nie. Różnie z tym bywa.
Jeśli nie mamy pieniędzy a bardzo ich potrzebujemy, to warto przeglądnąć domowe kosztowności i zanieść je do lombardu. Na pewno znajdzie się w nich coś drogocennego, co właściwie nie jest przez nas używane. Dobrze wiemy, ile jest takich rzeczy, które od lat leżą w szafie lub w pudełku i czekają na swoją szansę. Ale taka szansa najprawdopodobniej nigdy nie nastąpi.
Podobnie jest z nietrafionymi prezentami, które nigdy nie zostaną użyte. Identyczna sytuacja dotyczy również podarunków od osób, o których nie chcemy pamiętać. Takie rzeczy przypominają nam tylko o niewierności żony lub męża. Lepiej się ich pozbyć a przy okazji odzyskać trochę pieniędzy.
Kiedy więc zaczniemy poszukiwania, z pewnością natkniemy się na coś wartościowego. Może to być biżuteria, telefon, komputer, a także wiele innych rzeczy. Posiadanie takich przedmiotów jest warunkiem koniecznym do uzyskania w lombardzie pożyczki pod zastaw.
Nie każdy jednak wie jak funkcjonują lombardy i udzielane przez nie pożyczki. A sprawa jest banalnie prosta. Zaczynamy od tego, że potrzebujemy szybko gotówki. Później znajdujemy wartościowy przedmiot i idziemy z nim do lombardu. Wybór takich punktów jest duży. W Krakowie np. funkcjonuje aż kilkaset lombardów zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Należy wybrać jeden z nich i podpisać tam umowę na interesującą nas liczbę dni. W ten sposób dostajemy pieniądze do ręki a w zamian zostawiamy nasz drogocenny przedmiot. Kiedy już mamy pieniądze, zwracamy raty i naliczone odsetki, a kiedy wszystko spłacimy, możemy z powrotem odebrać swoje kosztowności z lombardu.
Sytuacja wygląda nieco gorzej, jeśli nie uda nam się uzbierać pieniędzy na zapłacenie rat. Oczywiście, można wtedy renegocjować umowę, ale jeśli to również nie przyniesie efektów, musimy się pożegnać z naszymi rzeczami. W takiej sytuacji przedmioty, które wcześniej należały do nas zostają w lombardzie, gdzie zostaną wystawione na sprzedaż. W ten sposób przedmioty otrzymuj drugie życie, ponieważ w lombardzie najprawdopodobniej znajdą nowego właściciela, który będzie się z nich cieszył.

klimatyzacjaslask.com.pl

TAGS
%d bloggers like this: